Türkiye’nin en sıcak yeri Antalya oldu

Kentte dün yapılan ölçümlerde Muratpaşa’da 44,8 derece sıcaklık ile 2017 yılındaki haziran ayı rekor sıcaklığının yenilendiğini belirten Gemici, Kepez ilçesindeki istasyonda ilk defa 45,1 derece sıcaklık ölçüldüğünü ifade etti.

Kentte en yüksek sıcaklığın Kaş’ta 46,2 derece kaydedildiğini söyleyen Gemici, “İlimizde oldukça sıcak günler yaşıyoruz.

Sıcaklıkların hafta başına kadar yüksek seyretmesi tahmin edilmekte. Hafta başından itibaren sıcak havanın kademeli olarak mevsim normallerine dönmesi bekleniyor. Antalya’nın mevsim normali 31,2 derece. Şu anda 10 derece üzerinde sıcaklık görülüyor” diye konuştu.

Sıcak hava sonrası yangın

Öte yandan 2 gündür etkili olan sıcak hava sonrası Aksu’da Hacıaliler ve Çamköy mahallelerinde, Manavgat’ta Ahmetler Mahallesi’nde orman yangını ve Konyaaltı ilçesinde de orman yangını çıktı. Şehir içinde trafikte 1 otobüs, 5 otomobil yandı. Ayrıca Antalya Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’ndeki klima iç ünitesi yandı. Klimadaki yangın nedeniyle sınıftaki öğrenciler kısa süreli panik yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir